Однією з найважливіших складових свята є його музичний супровід. Без музики — і свято не свято. Музичний супровід свята включає в себе виконання улюблених пісень ансамблями або їх відтворення в запису.
Музична частина програми покликана підтримувати тематику і стилістику свята, створювати його неповторну атмосферу і, звичайно ж, вражати слухачів і задовольняти пристрасті танцюючих. Так само, як і асортимент страв та напоїв, вдало підібраний репертуар та майстерне його виконання створює позитивне враження про свято в цілому і про господарів вечірки зокрема.
Організаторам свята необхідно заздалегідь занепокоїтися підбором виконавців, тому що справжні професійні музиканти, співаки або діджеї як правило мають високу затребуваність і щільний графік виступів.
Музиканти на весілля, ювілей, день народження.
Здійснюючи вибір музикантів на свято із загальної маси пропозицій, необхідно керуватися не тільки власними симпатіями — виконавці повинні відповідати певним вимогам.
Переглядаючи демонстраційні ролики або відеокліпи в глобальній мережі, потрібно враховувати в яких умовах вони створювалися, чи використовувалася «живе» звучання, в якому форматі відбувався виступ. У моїй практиці зустрічалися колективи з великим досвідом сценічних або клубних виступів, але, на жаль, не вписувалися у формат сімейного торжества або репертуаром, або зовнішнім виглядом, або поведінкою на сцені. І навпаки, музичний колектив, який гармонійно вливався в формат традиційного весілля, безглуздо виглядав на іміджевій корпоративній вечірці.
Музиканти, які виступають на святі, повинні мати в програмі і концертні номери, і танцювальні композиції у достатній кількості — адже свято триває не одну годину. При плануванні урочистостей обов’язково слід враховувати смаки і музичні пристрасті всіх гостей, відповідно, кавер-група, ВІА або естрадний музичний колектив повинен інтерпретувати свій репертуар під слухача. Для цього необхідне вміння грати акустичним складом, на негучному звуці, якщо до цього змушують розміри залу.