Мабуть, уявити великий музичний фестиваль без використання світлових приладів і всіляких світлових ефектів сьогодні неможливо. Навіть скупість організаторів не дозволяє залишити музикантів в темряві. Що там глобальні фестивалі, навіть камерні клубні виступи не можуть обійтися без якісної світлової підготовки на сцені.

Музика і світло нерозривно пов’язані. Чи потрібно говорити, що багаж світлового обладнання в закладі вибирається саме з позиції музичної стилістики місця. От тільки, що образливо – організатори і власники зазвичай приділяють бюджет на світ за залишковим принципом, хоча це – те ж саме, що любити свого старшого сина трохи більше, ніж меншенького.

Світлові прилади розрізняються не тільки за своїми технічними характеристиками, але і по своєму призначенню. Розглянемо найбільш популярні типи «світла».

При згадці словосполучення «світлові прилади» перше, що взбредает в голову – звичайно, прожектори. Географія їх використання в останнім часом все частіше звужується до рок-концертів, причому як на відкритій місцевості, так і на закритих майданчиках. Також для додання яскравості інтер’єру, прожектори використовують в ресторанах і виставкових центрах. Незважаючи на простоту прожекторів, досвідчені фахівці можуть створити за допомогою цих статичних приладів цікаву світлову фігуру. Так що ставитися з недовірою до прожекторах не варто.

Проекційні світлові прилади покликані переносити зображення на обрану площину. Найчастіше в ролі площині виступає спеціальний екран або банальна біла стіна. Принцип роботи проекційних приладів простий – промінь світла проходить через трафарет і передається на вищезазначену площину. Причому з кольором променя можна постійно грати, та й сам промінь може бути рухомим і створювати об’ємні фігури.

Прилад під назвою color changer відноситься до сімейства інтелектуального освітлення. Цей прилад може постійно фарбувати промінь світла в різні кольори. Це особливо популярно в реаліях усіляких шоу-програм та нічних дискотек. Головне достоїнство color changer – його функціональність, завдяки якій він може з легкістю замінити 8-16 прожекторів.

Прилади з окремою категорії «світлові ефекти» найчастіше не програмуються і не відрізняються величезною функціональністю. Хоча естетичне задоволення вони приносять чимале. В якості прикладу світлового ефекту можна навести прилад Water light, який створює ефект, схожий на відблиски на воді (власне, його назва так і перекладається).